Witaj w skromnych progach naszego bloga


Zapraszamy na stronę

Gazeta Edukacja to strona poświęcona zagadnieniom edukacyjnym. Znajdziesz tutyaj informacje ze świata nauki, ale także przeczytasz o tym, jak zadbać o prawidłowy rozwój dziecka.


Jakiego rodzaju akta są niezbędne przy otwieraniu swojej fundacji i kto mógłby to zrobić?

Posted on 31/01/2019 12:24pm

Obecnie każdy z nas ma okazję niesienia pomocy innym ludziom w niezwykle komfortowy sposób. Mogą to zrobić bezpośrednio albo korzystając z pośrednictwa tak zwanej organizacji pożytku publicznego.
fundacja
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


W tym razie jest możliwość przekazania konkretnej organizacji jednego procenta swojego podatku.


Wspomnianą instytucją może być np. fundacja, która każdego dnia zajmuje się organizacją pomocy dla swoich podopiecznych. W zależności od formy działalności mogłyby to być przykładowo potrzebujące dzieci, osoby w starszym wieku albo jakiekolwiek zwierzaki. Żeby otworzyć fundację, konieczny jest tak zwany majątek założycielski, jaki musi być przeznaczony na określony pożyteczny społecznie cel. To, jaki on jest i jak znaczny jest majątek fundacji, to najważniejsze czynniki które towarzyszą stworzeniu fundacji. Tak zwaną osobowość prawną otrzymuje ona po opracowaniu statutu oraz zarejestrowaniu danej fundacji w KRS. Osoba, jaka powołuje fundację nazywana jest fundatorem.


guru inwestycji


Należałoby powiedzieć, że taką osobą mógłby zostać także obcokrajowiec. Wspomniany majątek (zerknij jak przebiega inwentaryzacja majątku), który przeznaczony jest na dokonanie określonych w statucie celów, mógłby pochodzić od darczyńców, lecz mógłby być to także majątek ruchomy lub nieruchomy. Przy otwieraniu fundacji a przed dokonaniem wpisu do KRS, należy również podpisać akt notarialny. Przymus taki pozostaje po stronie fundatora (albo fundatorów, jeżeli jest ich więcej niż jeden).
Wniosek rejestracyjny do KRS jest złożony ze statutu fundacji, formularzy urzędowych i dodatkowych załączników.

Powyższy ciekawy news przygotowywaliśmy dla Ciebie niebywale pieczołowicie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą nową witrynę.

Przy składaniu wniosku rejestracyjnego, konieczne jest dokonanie stosownej opłaty.

Tags: opłaty, zysk, obowiązek, dane